Szkoła letnia „Uczenie Maszynowe w Fizyce i Chemii Kwantowej”

Kategoria: IV.4.2, Rezultaty

W dniach 24.08-03.09.2021 Wydział Fizyki będzie gościł doktorantów i młodych pracowników naukowych zainteresowanych łączeniem metod uczenia maszynowego z fizyką i chemią kwantową.

Zorganizowana w ramach Działania IV.4.2 „Międzynarodowe szkoły letnie dla doktorantów i młodych pracowników naukowych” szkoła letnia poruszy takie tematy jak:

• nadzorowane i nienadzorowane uczenie maszynowe zastosowane do danych symulowanych numerycznie oraz danych eksperymentalnych
  • procesy gaussowskie w dynamice kwantowej
  • uczenie ze wzmocnieniem w fizyce kwantowej
  • reprezentacja stanów kwantowych inspirowana uczeniem maszynowym
  • kwantowe uczenie maszynowe
  • interpretowalne uczenie maszynowe
  • mechanika statystyczna w teorii uczenia
  • sieci tensorowe

Program szkoły obejmuje zarówno wykłady jak i zajęcia praktyczne, a także sesje plakatowe i wystąpienia ustne wybranych uczestników.

Zapraszamy do rejestracji