Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Poszukujemy lidera zespołu o wysokiej zdolności do stymulowania działań badawczych i zarządzania małymi zespołami

Kategoria: I.1.2, Nabory wniosków

Uniwersytet Warszawski ogłasza konkurs na zatrudnienie lidera zespołu („Red Giant”), który pokieruje zespołem doskonałych młodych naukowców operujących w dziedzinie nauk społecznych z wysokiej jakości doświadczeniem naukowym („Rising Stars”).

Zespół pod kierunkiem laureata konkursu, będzie zobowiązany do realizacji zaproponowanego przez laureata projektu badawczego w zakresie badań naukowych o przełomowym charakterze w dziedzinie nauk społecznych, w szczególności zaś w obszarze rosnącej mobilności, wielowymiarowych nierówności, kryzysu demograficznego lub transformacji cyfrowej.

Kierownikiem projektu badawczego („Red Giant”) może być osoba, posiadająca co najmniej stopień doktora, która stworzy nowy zespół badawczy oraz będzie dążyć do realizacji wskaźników: liczba publikacji w recenzowanych materiałach z konferencji międzynarodowych, znormalizowany wskaźnik cytowań dla artykułów naukowych we współpracy międzynarodowej, odsetek artykułów naukowych we współpracy międzynarodowej oraz mobilność kadry. Kierownik projektu badawczego, na czas jego realizacji, będzie zatrudniony na stanowisku nauczyciela akademickiego w jednostce w pełnym wymiarze etatu w grupie pracowników badawczych.

Pierwszy etap naboru trwa do 15.10.2021.

Zasady konkursu