Interdyscyplinarne studia magisterskie w języku angielskim „International Legal Communication”

Kategoria: Rezultaty

Chcesz nauczyć się tworzyć, interpretować i wyjaśniać prawo w zrozumiałym języku? Uniwersytet Warszawski zaprasza na interdyscyplinarne studia magisterskie w języku angielskim „International Legal Communication”.

Rejestracja trwa od 17 sierpnia do 12 września 2022: https://irk.uw.edu.pl/pl-pl/offer/PELNE2022/program/S2-ILC/?from=field:P_ILC

Zajęcia prowadzą nauczyciele akademiccy z Wydziału Lingwistyki Stosowanej oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także z uczelni 4EU+ Alliance oraz innych uczelni zagranicznych.

Zajęcia odbywają się w czwartki i piątki, częściowo online, a częściowo stacjonarnie w kultowym budynku Uniwersytetu Warszawskiego „Dobra 55”.

Pierwszy rok studiów przygotowuje studentów do podjęcia oryginalnych badań na pograniczu prawa i językoznawstwa. Na drugim roku studenci wybierają jedną z 3 specjalizacji:

• „Design Thinking in Law” – badania nad tworzeniem i kształtowaniem prawa w kontekście językowym, jego konceptualizacją, terminologią, tekstemiką i logiką;
  • „Transferencja wiedzy o prawie” – badania nad społecznym odbiorem informacji prawnych, w szczególności uproszczeniem tej informacji oraz jej aspektami antropologicznymi i etnograficznymi;
  • „Epistemologia rzecznictwa” – badania nad efektywnością komunikacji w obszarze rzecznictwa.

Nasz program jest oryginalny – jesteśmy pierwsi w Europie!