Wykład otwarty pt. „Media cyfrowe w oddolnej walce z korupcją. Możliwości i wyzwania”

Kategoria: I.1.1/IV.1.1, Rezultaty, Wydarzenia

Zapraszamy na wykład otwarty przygotowany w ramach wizyty mentoringowej Działania I.1.1/IV.1.1 „Program Mentor” na zaproszenie zespołu DELab UW.

Wykład, który wygłosi Alice Mattoni, associate professor na Wydziale Nauk Politycznych i Społecznych Uniwersytetu w Bolonii, będzie dotyczył tego jak aktywiści na całym świecie włączają media cyfrowe do swoich antykorupcyjnych zmagań.

Badania prof. Alice Mattoni koncentrują się na związkach między mediami – cyfrowymi i tradycyjnymi – a ruchami społecznymi i organizacjami społeczeństwa obywatelskiego. Jako główna badaczka w projekcie BIT-ACT finansowanym przez ERC (2019-2024) śledzi jak organizacje społeczne i inicjatywy aktywistyczne rozwijają i wykorzystują cyfrowe platformy medialne do przeciwdziałania korupcji na całym świecie. Alice Mattoni jest zaangażowana także w projekt badawczy „AUTO-WELF – Automating Welfare: Algorithmic Infrastructures for Human Flourishing in Europe” (2022-2025) finansowanym z programu Chanse “Transformacje: Dynamika społeczna i kulturowa w epoce cyfrowej”. Jest redaktorem koordynującym Social Movement Studies oraz czasopisma Open Access Partecipazione e Conflitto. Wchodzi w skład rady redakcyjnej czasopisma Social Media + Society. Jest jedną z trzech współzałożycieli i obecnym redaktorem Routledge Series Media and Communication Activism. Jej prace ukazywały się w European Journal of Communication, Communication Theory, Information, Communication & Society, International Journal of Communication, Journal of Information Technology and Politics, The Review of Communication, and Social Movement Studies.

Zapraszamy we wtorek, 8.11.2022 o godz. 16.00
na Wydział Socjologii UW, ul. Karowa 18, sala 18