Prowadzenie social mediów przez Redakcję – szkolenie on-line

Kategoria: I.2.1, Szkolenia

Zapraszamy do zapisów na szkolenie przeznaczone dla redaktorów oraz pracowników redakcji czasopism, wydawnictw UW oraz wszystkich osób zainteresowanych promocją dorobku naukowego w mediach społecznościowych z poziomu autora, czasopisma jak i wydawnictwa.

Szkolenie on-line w języku polskim odbędzie się w dniu 25.11.2022, a poprowadzi je dr Michał Kuźmicki (Centrum Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych i Edukacji Europejskiej): administrator profilu jednostki na platformie Instagram oraz autor nowatorskich praktycznych zajęć z języka angielskiego, na których uczestnicy tworzą treści spotykane w mediach społecznościowych (OGUN)..

Program szkolenia:

• identyfikacja potrzeb redakcji i wybór odpowiednich platform,
  • analiza przykładowych treści publikowanych przez inne redakcje od strony wizualnej, językowej i marketingowej – praca w grupach,
  • samodzielne stworzenie postów (tekst lub tekst + zdjęcie) na wybrany przez redakcję temat oraz omówienie ich na forum,
  • ćwiczenia dotyczące odpowiedzi redakcji na reakcje użytkowników Internetu na ich posty,
  • ćwiczenie – poprawianie nieprawidłowo sformułowanych postów,
  • ćwiczenie – stworzenie planu promocji w social media pomiędzy publikacjami.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji i otrzymaniu potwierdzenia.

Rejestracja na platformie Kampus-Pracownik