Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Wykład w ramach wizyty mentoringowej – prof. Michaeli Hynie, York University (Kanada)

Kategoria: I.1.1/IV.1.1, Wydarzenia

Wydział Socjologii UW serdecznie zaprasza na wykład prof. Michaeli Hynie z York University (Kanada) pt. „Using social determinants of health lens to understand the impact of policy on refugee integration outcomes”.

Społeczne uwarunkowania zdrowia (SDOH) to warunki, które wpływają na zdrowie i dobrostan jednostek i społeczności. Termin ten odnosi się również do czynników społecznych, które rozkładają te warunki nierównomiernie pomiędzy grupy społeczne (Graham, 2004, Światowa Organizacja Zdrowia, 2008). W tym wystąpieniu dokonam przeglądu badań nad polityką przesiedleń uchodźców w krajach o wysokim dochodzie pod kątem społecznych uwarunkowań zdrowia, a tym samym ich wpływu na zdrowie i dobrostan uchodźców i osób ubiegających się o azyl, a także tego, w jaki sposób integracja wyłania się jako czynnik zarówno w odniesieniu do uwarunkowań społecznych, jak i wyników zdrowotnych uchodźców i osób ubiegających się o azyl.

Michaela Hynie – profesor doktor habilitowany na Wydziale Psychologii i p.o. dyrektora Centrum Studiów nad Uchodźcami na Uniwersytecie York. Jest również profesorem honorowym w College of Medicine na Uniwersytecie w Rwandzie oraz byłą przewodniczącą Canadian Association for Refugee and Forced Migration Studies. Prowadzi badania nad społecznymi determinantami zdrowia w grupach doświadczających konfliktów społecznych, wykluczenia społecznego, przymusowych przesiedleń i migracji. Współpracuje ze społecznościami, agencjami działającymi na rzecz społeczności i grupami aktywistów w zakresie rozwoju i ewaluacji interwencji społecznych, instytucjonalnych i politycznych, które mogą poprawić zdrowie i samopoczucie psychiczne poprzez przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Pracowała głównie w Kanadzie i Rwandzie, ale także w Demokratycznej Republice Konga, Indiach, Liberii, Nepalu, Sierra Leone i RPA.

Wydarzenie odbędzie się 27.04.2023 w godzinach 15:00-16:30 w formie hybrydowej – online oraz stacjonarnie na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Karowa 18, sala 18).

Rejestracja na spotkanie on-line