Wykład w ramach wizyty mentoringowej – prof. Paula Dentzien-Dias, Universidade Federal do Rio Grande (Brazylia)

Kategoria: I.1.1/IV.1.1, Wydarzenia

Wydział Biologii UW serdecznie zaprasza na wykład prof. Pauli Dentzien-Dias, Universidade Federal do Rio Grande (Brazylia) pt. „Trace fossils: investigating biotic interactions in the fossil record”.

Paula Dentzien-Dias jest profesorem Geologii i Paleontologii w FURG (Universidade Federal do Rio Grande; Brazylia) i kuratorką kolekcji paleontologicznej Centrum Bioróżnorodności Subtropikalnej – FURG. Obecnie należy do Geological Society of London Books Advisors i jest zastępcą redaktora Journal of the Brazilian Society of Paleontology.

Podczas wykładu prof. Dentzien-Dias przedstawi interakcje biotyczne w zapisie kopalnym – z ichnologicznego punktu widzenia. Omówione zostaną przykłady bioerozji na muszlach i kościach, które są różnymi dowodami drapieżnictwa i pasożytnictwa. Przedstawione zostanie również znaczenie badań koprolitów z rzadkim zachowaniem jaj pasożytów i bakterii oraz rekonstrukcja spodziewanej sieci troficznej.

Wydarzenie odbędzie się 04.05.2023 w godzinach 12:00-13:30 na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Miecznikowa 1, sala 102B).