Wykład w ramach wizyty mentoringowej – prof. Sabine Pfeiffer, Friedrich-Alexander Universität Erlangen-Nürnberg

Kategoria: I.1.1/IV.1.1, Wydarzenia

Wydział Socjologii UW oraz Digital Economy Lab UW zapraszają na wykład otwarty pt. „Distributive forces – a different approach to understand digital capitalism”, który 23 maja 2023 wygłosi prof. Sabine Pfeiffer z Friedrich-Alexander Universität Erlangen-Nürnberg.

Professor Sabine Pfeiffer jest uznaną socjolożką od wielu lat badającą wzajemne oddziaływanie technologii i pracy w przedsiębiorstwach, a także konsekwencje jakie transformacja cyfrowa niesie dla społeczeństwa w ogóle. Swoje badania nad tą tematyką prof. Pfeiffer zawarła w niedawno wydanej książce „Digital Capitalism and Distributive Forces”.

Wykład dotyczyć będzie rozwijanego przez badaczkę autorskiego rozumienia transformacji cyfrowej i cyfrowego kapitalizmu. Choć czerpie ono z teorii Polanyiego i Marksa, to stanowi oryginalne podejście teoretyczne i koncentruje się na pojęciu sił dystrybucyjnych.

Wydarzenie odbędzie się 23 maja w godzinach 16:45-18:15 na Wydziale Socjologii UW przy ul. Karowej 18 (sala 18).