ReInforce! Wzmacnianie polityki otwartości w nauce na Uniwersytecie Warszawskim

Kategoria: I.3.6, V.3.3, Wydarzenia

Zapraszamy do udziału w konferencji „ReInforce! Wzmacnianie polityki otwartości w nauce na Uniwersytecie Warszawskim” wszystkie osoby zainteresowane tematem otwartej nauki na naszej Uczelni. Konferencja odbędzie się w dniach 24-25 października 2024 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.

Okazją do zorganizowania konferencji jest uruchomienie w 2024 r. na UW dwóch nowych repozytoriów instytucjonalnych – dla danych badawczych i dla publikacji naukowych. Podczas konferencji porozmawiamy o procesach wspierania otwartej nauki na uczelniach polskich i europejskich.

Uczestnictwo Uniwersytetu Warszawskiego w Sojuszu 4EU+ stwarza niepowtarzalną możliwość do porównań z i uczenia się od uczelni europejskich bardziej zaawansowanych w kwestiach otwartości nauki. Wystąpienia przedstawicielek i przedstawicieli partnerskich uczelni z: Niemiec, Francji, Włoch, Czech oraz z Danii zilustrują europejskie dobre praktyki i innowacyjne rozwiązania. Prelegenci i prelegentki z Polski zaprezentują tematy szczegółowo omawiające konkretne działania podejmowane lokalnie na naszym Uniwersytecie, jak i szersze kwestie związane z upowszechnianiem nauki, a nurtujące badaczy związanych z krajowymi uczelniami.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Serdecznie zapraszamy do rejestracji.

Komitet Organizacyjny

• Anna Książczak-Gronowska