Seminarium archeoorientalistyczne

Kategoria: I.3.10, Wydarzenia

Archeoorientalistyka weszła w drugą fazę realizacji a wraz z nią nastąpiła zmiana w formule seminarium archeoorientalistycznego. Od tego roku seminarium będzie miało charakter dyskusji zogniskowanej wokół jednego tematu. Wstępem do dyskusji będą stanowiska dwóch zaproszonych osób, reprezentujących oba środowiska – archeologiczne i orientalistyczne. Tematem zaś będą „brzydkie słowa” – terminy w nauce, które są w jakiś sposób problematyczne.

Druga zmiana dotyczy miejsca spotkań. W tym roku akademickim zapraszamy Państwa już nie online, lecz stacjonarnie – do czytelni w nowej siedzibie Wydziału Orientalistycznego na ul. Hożej 69. Termin seminarium pozostaje bez zmian; pierwszy (lub ostatni) poniedziałek miesiąca o godz. 15:00.
Pierwsze spotkanie w nowej odsłonie odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 7 października a brzydkim słowem będzie “Orient(alistyka)”. Będziemy rozmawiać o tym, czy Saidowska definicja nie jest przeterminowana oraz ile orientalisty jest w archeologu, a dyskusję zainicjują prof. Agata Bareja-Strarzyńska, dziekan Wydziału Orientalistycznego, oraz prof. Krzyszof Jakubiak, kierownik Katedry Archeologii Orientu Wydziału Archeologii.