Podcast „W rytmie ekonomii”

Kategoria: III.3.2, Podcast, Rezultaty

Czy na każde pytanie ekonomiści odpowiadają: „To zależy”? Jak analizować skomplikowane procesy wynikające z decyzji, które każdego dnia podejmują miliony osób? Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak ekonomiści widzą świat, zapraszamy do słuchania podcastu „W rytmie ekonomii”.

Z badaczkami i badaczami Wydziału rozmawiamy m.in. o inflacji i polityce pieniężnej, o migracjach i edukacji, o klimacie i nowych technologiach, o kryptowalutach i rynkach finansowych, o globalizacji i szarej strefie. Ich wiedza i doświadczenie pozwolą nam lepiej zrozumieć zagadnienia, które dotyczą nas wszystkich, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Na otaczający nas świat spojrzymy okiem naukowców, ale opowiemy go językiem zrozumiałym dla wszystkich.

Przewodnikami po świecie ekonomii są prof. Dominika Milczarek-Andrzejewska i prof. Leszek Wincenciak

Audycji można słuchać na najważniejszych platformach podcastowych, m.in. Spotify oraz Apple Podcasts.

Podcast powstaje na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, a część jego odcinków zrealizowana została z dofinansowania Działania III.3.2 „Promocja badań naukowych”.