Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Działania utrwalające

Rok 2026 na Uniwersytecie Warszawskim przeznaczony jest w ramach Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” na działania służące zapewnieniu trwałości dotychczas osiągniętych rezultatów. Najważniejsze z tych rezultatów widoczne są przede wszystkim w obszarach dotyczących zwiększenia wpływu na naukę światową, rozwoju relacji z renomowanymi ośrodkami zagranicznymi, wspierania rozwoju młodych naukowców, w tym doktorantów, szkoleń, a także rozwoju ścieżek kariery. Efekty IDUB widoczne są również w administracji uniwersyteckiej, która odegrała kluczową rolę w latach 2020-2025 w koordynacji działań horyzontalnych.

Dla społeczności Uniwersytetu Warszawskiego przygotowane są granty wg harmonogramu prezentowanego poniżej, jak również:

Planowane nabory

Nazwa konkursuWnioskodawca
Mikrogranty dla pracowników – fundusz na mobilność – edycja 2026 w przygotowaniupracownik
Mikrogranty dla pracowników – granty wewnętrzne Uniwersytetu Warszawskiego dla podniesienia potencjału badawczego pracowników – edycja 2026 w przygotowaniupracownik
Mikrogranty dla pracowników – wsparcie publikacji naukowych – edycja 2026 w przygotowaniupracownik
Mobilność studentów – edycja 2026 w przygotowaniustudent
Rozwój czasopism naukowych – edycja 2026 w przygotowaniupracownik zespół
Fundusz odnawiania i rozwoju infrastruktury badawczej – edycja 2026 w przygotowaniupracownik
Mikrogranty dla doktorantów – edycja 2026 w przygotowaniudoktorant
Program Mentor – edycja 2026 w przygotowaniuzespół

Prosimy również o zapoznanie się z aktualnie otwartymi naborami.

Aktualne nabory

Nazwa konkursuPoczątek naboruKoniec naboruWnioskodawca

Zakończone nabory

Nazwa konkursuPoczątek naboruKoniec naboruWnioskodawca