Cykl wykładów o wielojęzyczności

Kategoria: II.3.7, Rezultaty

W ramach działania IDUB II.3.7 „Zwiększenie efektywności i umiędzynarodowienia projektów badawczych w ramach obszaru wielojęzyczności” zapraszamy na serię otwartych wykładów online o badaniach dotyczących zagadnienia wielojęzyczności i różnych aspektów funkcjonowania osób wielojęzycznych.

Do udziału zaprosiliśmy międzynarodowy zespół ekspertów, którzy przedstawią zjawisko wielojęzyczności perspektywy badań językoznawczych, psycholingwistycznych i edukacyjnych. Wykłady będą transmitowane na kanale UW.

Program wykładów

„Current trends in multilingualism research”

24.03. godz. 15.00 (środa)
prof. Raphael Berthele (University of Fribourg, Institute of Multilingualism)
Between monolingual bias and the celebration of diversity: Investigating individual differences in multilingual acquisition

31.03 godz. 15.00 (środa)
prof. Jean-Marc Dewaele (Department of Applied Linguistics & Communication, Birkbeck, University of London)
Communicating emotions in a foreign language: the ultimate linguistic challenge

15.04 godz. 15.00 (czwartek)
prof. Jasone Cenoz (DREAM – Donostia Research group on Education and Multilingualism, University of the Basque Country)
Focus on multilingualism and translanguaging in education

21.04 godz. 15.00 (środa)
prof. Julia Festman (University College for Teacher Education Tyrol)
Does it get any easier when we learn and process multiple languages?

22.04 godz. 15.00 (czwartek)
prof. Magdalena Wrembel (Wydział Anglistyki UAM)
Exploring the acquisition of L3 phonology: challenges, new insights and future perspectives

29.04 godz. 15.00 (czwartek)