Program dla młodych badaczek i dydaktyczek

Kategoria: IV.5.2, Rezultaty

We wtorek, 18.04.2023 zainaugurowano pierwszą edycję Programu dla młodych badaczek i dydaktyczek. Weźmie w nim udział 15 uczestniczek reprezentujących różne jednostki organizacyjne UW.

Podczas uroczystości, w której udział wzięli m.in. prof. Zygmunt Lalak, prorektor UW ds. badań, oraz prof. Ewa Bulska, dyrektor Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW, przewodnicząca Rady Programowej wspierającej merytorycznie realizację programu i odpowiedzialnej za przeprowadzenie konkursu wyłaniającego uczestniczki, przedstawiono szczegóły programu oraz planowanego badania prowadzonego przez prof. Julię Kubisę, dotyczącego sytuacji badaczek na Uniwersytecie Warszawskim.

Pierwsza edycja Programu dla młodych badaczek i dydaktyczek potrwa do lutego 2025 roku, a jej celem jest przeciwdziałanie zjawisku utraty zaangażowania kobiet w toku rozwoju kariery naukowej. Dodatkowo będzie on propagował na UW ideę konieczności wspierania rozwoju młodych talentów w obszarze nauki. Uczestniczki zostaną objęte opieką mentorek i mentorów. Wezmą też udział w indywidualnym doradztwie dotyczącym rozwoju kariery naukowej, specjalnie dla nich przygotowanych szkoleniach oraz coachingu.