Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Konferencja Centrum Q – Kognitywne podejście do sztuki: Ponowna ocena wyników i określenie nowych możliwości

Kategoria: I.3.5, Wydarzenia

„The Cognitive Futures of the Arts and Humanities” („Kognitywna przyszłość sztuki i nauk humanistycznych”) jest częścią sieci konferencji, które odbyły się wcześniej na uniwersytetach w Durham, Oksfordzie, Nowym Jorku i innych. Skupia ona badaczy i naukowców wykorzystujących interdyscyplinarne metody do badania sztuki i różnych praktyk kulturowych.

Tegoroczna konferencja zatytułowana „Cognitive Approaches to Art: A Reassessment of Results and Articulating New Possibilities” („Kognitywne podejście do sztuki: Ponowna ocena wyników i określenie nowych możliwości”) odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim w dniach 12-16 lipca 2023 r. Wśród prelegentów znajdą się: Ellen Dissanayake (Uniwersytet Waszyngtoński, Seattle), Merlin Donald (Queen’s University, Kingston), Ladislav Kesner (Uniwersytet Masaryka, Brno), Tomasz Kubikowski (Akademia Teatralna, Warszawa) oraz Alva Noe (Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley).

Konferencja organizowana jest przez Centrum Badań nad Kulturą, Językiem i Umysłem (w ramach Działania I.3.5).

Szczegółowe informacje nt. konferencji (w j. angielskim)