Seminarium Wimonsiri Hemtanon z Uniwersytetu Mahidol, International College (Thailand)

Kategoria: II.3.2, Wydarzenia

Centrum Zaangażowanych Badań nad Ciągłością Kulturową zaprasza na seminarium prowadzone przez Wimonsiri Hemtanon z Uniwersytetu Mahidol, International College, Thailand.

Seminarium odbędzie się w Kolegium Artes Liberales (College of Liberal Arts and Sciences) 20 grudnia o godz. 16:45, pok. 9, ul. Dobra 72, Warszawa. Tytuł prezentacji Wimonsiri Hemtanon to

„Thai Mon and Myanmar Mon: Social and Cultural Capital and Challenges in Contemporary Thailand”.

Streszczenie:

Tajlandia jest domem dla znanych społeczności mniejszości Mon od XIII wieku. W ostatnim czasie, wraz z ewoluującą polityką ASEAN dotyczącą mobilności pracowników migrujących, rosnąca liczba osób z Birmy (Myanmaru), głównie pochodzenia etnicznego Mon, zdecydowała się przenieść do Tajlandii.

Niniejsze badanie analizuje, w jaki sposób grupy mniejszościowe Thai-Mon i Myanmar-Mon radzą sobie z wyzwaniami. Wykorzystane zostały metody jakościowe oraz zastosowane ramy teoretyczne obejmujące migrację transnarodową, kapitał społeczny, kapitał kulturowy i socjolingwistykę.

Aby wziąć udział w spotkaniu online, prosimy o rejestrację pod adresem crp@al.uw.edu.pl