Otwarcie Repozytorium Danych Badawczych Uniwersytetu Warszawskiego

Kategoria: I.3.6, Rezultaty, Wydarzenia

Już w najbliższy piątek, 12.01.2024 odbędzie się oficjalna prezentacja i otwarcie Repozytorium Danych Badawczych UW.

Repozytorium służy udostępnianiu za pośrednictwem sieci Internet danych badawczych, takich jak dane tabelaryczne, zdjęcia, materiały audiowizualne i wszelkie inne rodzaje danych wytworzonych, zebranych lub opisanych na potrzeby prowadzenia badań naukowych. Aplikacja została stworzona przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) we współpracy z CKC UW w ramach Programu IDUB na Uniwersytecie Warszawskim.

W ramach spotkania nastąpi też krótkie przeszkolenie z zarządzania danymi badawczymi, ich udostępniania oraz przechowywania.

Zapraszamy w piątek, 12 stycznia 2024, godz. 11:00 do budynku „Starego BUW” na kampusie centralnym UW, sala 308.