Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Zaproszenie do udziału w konsultacjach dotyczących działania IV.5.2 „Program dla młodych badaczek i dydaktyczek”

Kategoria: IV.5.2, Wydarzenia

Zapraszamy pracownice UW (do 5 lat od obrony doktoratu, z wyłączeniem okresu urlopu rodzicielskiego i wychowawczego) zatrudnione w grupie pracowników badawczych lub badawczo-dydaktycznych do udziału w konsultacjach dotyczących ostatecznego kształtu badania i programu rozwojowego przewidzianych w działaniu IV.5.2 „Program dla młodych badaczek i dydaktyczek”.

Konsultacje odbędą się on-line w dniach:

  • 25 maja 2021 r. w godzinach 13:00 – 16:00 (po polsku) oraz
  • 28 maja 2021 r. w godzinach 10:00 – 13:00 (po polsku).

Zaproszenie do spotkania wraz z materiałami nt. badania i programu rozwojowego zostanie przesłane do osób, które zgłoszą swój udział. Udział, z podaniem jednego z w/w terminów można zgłaszać pod adresem joanna.wasowska@uw.edu.pl

Badaczki nie posługujące się j. polskim zapraszamy do zgłoszenia swojego zainteresowania programem, w zależności od liczby osób zainteresowanych zorganizujemy grupowe lub indywidualne konsultacje w j. angielskim.

Podczas konsultacji zostaną przedstawione i poddane dyskusji główne założenia planowanego badania na temat sytuacji młodych kobiet w nauce i barier, z którymi się mierzą oraz programu rozwojowego, do którego rekrutację zaplanowano na jesień br.

Organizatorzy, dr hab. Julia Kubisa, główna specjalistka ds. równouprawnienia w UW, odpowiedzialna za część badawczą w działaniu oraz mgr Joanna Wąsowska, koordynator ds. zarządzania zasobami ludzkimi i kierownik działania IV.5.2. zakładają możliwość modyfikacji pierwotnych założeń na podstawie przeprowadzonych konsultacji z potencjalnymi uczestniczkami programu.

Celem działania IV.5.2 jest zaadresowanie zjawiska utraty zaangażowania kobiet w toku rozwoju kariery naukowej, w tym:

  • bliższe zbadanie potrzeb młodych badaczek w zakresie wsparcia w rozwoju kariery naukowej (część badawcza);
  • wsparcie grupy młodych badaczek w rozwoju kariery naukowej (cześć rozwojowa);
  • przetestowanie narzędzi, wypracowanie rozwiązań metodologicznych i organizacyjnych dla przyszłych programów rozwojowych w UW (cześć rozwojowa), a także
  • propagowanie w UW idei konieczności wspierania rozwoju młodych talentów w obszarze nauki.