Wyniki drugiego konkursu na organizację kongresów międzynarodowych

Kategoria: II.4.1, Rezultaty

Aż piętnaście konferencji i kongresów uzyska dofinansowanie w ramach drugiego konkursu w Działanie II.4.1 „Organizacja kongresów międzynarodowych o znaczeniu światowym”.

Fundusze w ramach Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” pozwolą na dotarcie z wynikami badań prowadzonymi na Uniwersytecie Warszawskim do jak najszerszego grona badaczy, w tym do tych, którzy są światowymi liderami w swoich dziedzinach. Umożliwi to zwiększenie rozpoznawalności uczelni na arenie międzynarodowej. Efektami kongresów będą publikacje w wydawnictwach lub specjalne wydania czasopism uznanych za najbardziej prestiżowe w danej dziedzinie, kampanie medialne o zasięgu krajowym lub międzynarodowym, a także otwarte wydarzenia popularyzujące naukę.