Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Święto nubiologii na UW

Kategoria: II.4.1, Rezultaty

29 sierpnia na UW rozpoczęła się XV edycja Międzynarodowej Konferencji Nubiologicznej, poświęcona studiom nad historyczną krainą Nubii. Wydarzenie potrwa do 4 września i gromadzi archeologów, epigrafików, historyków oraz innych badaczy zajmujących się zagadnieniami terenów dawnej Nubii od starożytności do współczesności.

International Conference for Nubian Studies to największe na świecie wydarzenie naukowe prezentujące badania nubiologiczne. W tegorocznej edycji na UW uczestniczy około 200 osób. Zaplanowane zostały warsztaty, tzw. okrągłe stoły i wykłady plenarne. Konferencji towarzyszą dwie wystawy: jedna z okazji 50-lecia Międzynarodowego Towarzystwa Nubiologicznego (w Starej Bibliotece UW) i druga, plenerowa – „Od Faras do Soba. Na ratunek archeologicznemu dziedzictwu Sudanu” (przed Muzeum UW). W wolnym dostępie został też wydany album o tym samym tytule co wystawa plenerowa. Książka prezentuje dorobek projektów archeologicznych kilku polskich instytucji.

Organizacja spotkania została wsparta grantem z Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”, Działanie II.4.1.

Szczegółowe informacje nt. wydarzenia (w tym program) dostępne są na stronie:

https://nubianstudies2022.uw.edu.pl/