Social Media w pracy redakcji

Kategoria: I.2.1, Szkolenia

Zapraszamy do zapisów na szkolenie przeznaczone dla redaktorów oraz pracowników redakcji czasopism, wydawnictw UW oraz wszystkich osób zainteresowanych promocją dorobku naukowego w mediach społecznościowych z poziomu autora, czasopisma jak i wydawnictwa.

Szkolenie on-line w języku polskim odbędzie się w dniu 20.10.2022, a poprowadzi je dr Michał Kuźmicki (Centrum Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych i Edukacji Europejskiej): administrator profilu jednostki na platformie Instagram oraz autor nowatorskich praktycznych zajęć z języka angielskiego, na których uczestnicy tworzą treści spotykane w mediach społecznościowych (OGUN).

Program szkolenia

• Wymiana doświadczeń i opinii na temat mediów społecznościowych i interakcji w Internecie.
  • Prezentacja popularnych obecnie platform i aplikacji społecznościowych ze szczególnym uwzględnieniem ich podstawowych funkcji oraz typowych użytkowników.
  • Omówienie typów treści, m.in. blog, krótki post, zdjęcie, film, podcast.
  • Prezentacja przykładowych profili redakcji/wydawnictw.
  • Identyfikacja potrzeb poszczególnych redakcji – praca w grupach.
  • Omówienie potrzeb redakcji oraz dyskusja.
  • Obecność w mediach społecznościowych – jak to robić?

Udział w szkoleniu jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji i otrzymaniu potwierdzenia.

Rejestracja na platformie Kampus-Pracownik