Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Wykład prof. Catherine Barnard w ramach wizyty mentoringowej

Kategoria: I.1.1/IV.1.1, Wydarzenia

Dzięki środkom pozyskanym z Działania I.1.1/IV.1.1 „Program Mentor”, mamy niezwykłą okazję gościć na UW wybitnego naukowca z University of Cambridge – prof. Catherine Barnard, która wygłosi wykład społeczności Uniwersytetu.

Wykład otwarty pt. „Challenges of the EU Internal Market” odbędzie się w dniu 29.03.2023 (środa) o godz. 18:30-20:00 w Auli A3, w budynku Collegium Iuridicum II przy ul. Lipowej 4.

Dla wielu osób rynek wewnętrzny UE jest klejnotem w koronie osiągnięć UE i ma to swoje uzasadnienie, ale są też sygnały, że rynek ten jest słabo rozwinięty i niekoniecznie wzbudza zaangażowanie obywateli UE od Budapesztu po Berlin. Wykład ten da szerokie spojrzenie na sukcesy i wyzwania stojące przed rynkiem wewnętrznym.

Catherine Barnard jest profesorem prawa UE i prawa pracy oraz starszym wykładowcą i współpracownikiem Trinity College. Jest autorką książek: „EU Employment Law” (Oxford, OUP, 2012, 5th ed.), „The Substantive Law of the EU: The Four Freedoms” (Oxford, OUP, 2016, 5th ed), oraz (wspólnie z Peers) „European Union Law” (Oxford, OUP, 2017, 2nd ed). Jest członkiem finansowanej przez Komisję Europejską European Labour Law Network (ELLN). Jest również Senior Fellow w projekcie „UK in a Changing Europe” – autorytatywnym, niepartyjnym think tank’iem, który prowadzi badania i dostarcza informacji na temat wszystkich aspektów Brexitu. Prof. Bernard angażuje się też w sprawy publiczne, udziela wywiadów, np. dla BBC, ITV i Sky, jak również w bardziej specjalistycznych programach, takich jak „Law in Action”, „Woman’s Hour” i „Briefing Room”. Jest autorką tekstów dla Guardiana i Telegrapha. Składała zeznania przed licznymi komisjami selekcyjnymi na temat kwestii prawnych związanych z Brexitem, imigracją i ustawą o Unii Europejskiej (Withdrawal). Ma własny podcast i blog na temat Brexitu.

Ponadto w dniu następnym – 30.03.2023 (czwartek) – prof. Catherine Barnard poprowadzi seminarium naukowe dla członków i sympatyków Centrum Badań Ustroju Unii Europejskiej pt. „How to write/ publish a good research paper?”. Seminarium rozpocznie się o godz. 18:30 w sali 209, mieszczącej się w budynku Collegium Iuridicum I przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

Natomiast w dniu 31.03.2023 (piątek), prof. Catherine Barnard udzieli konsultacji w sprawie realizowanych projektów badawczych, których tematyka dotyczy rynku wewnętrznego UE.

Centrum Badań Ustroju Unii Europejskiej serdecznie zaprasza na wykład
wszystkich studentów, doktorantów i pracowników UW.