Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Baza Projektów z humanistyki cyfrowej na UW!

Kategoria: I.3.6, Rezultaty

Szansa na długo wyczekiwaną współpracę wszystkich humanistów cyfrowych na Uniwersytecie Warszawskim.

W ramach Działania I.3.6 „Humanistyka cyfrowa” (POB IV) Centrum Kompetencji Cyfrowych przygotowuje Bazę Projektów z zakresu humanistyki cyfrowej, realizowanych aktualnie lub w ostatnich latach na Uniwersytecie Warszawskim. Będzie ona częścią ogólnouniwersyteckiej infrastruktury cyfrowej wspierającej badaczy i badaczki w prowadzeniu badań humanistycznych oraz w korzystaniu w nich z metod i narzędzi cyfrowych.

Baza będzie oferowała wygodny i czytelny przegląd projektów z zakresu humanistyki cyfrowej realizowanych na UW, możliwość automatycznego przeszukiwania projektów pod kątem wybranych kryteriów, łatwy dostęp do informacji o zespołach pracujących nad realizacją projektów oraz informacje o zastosowanych w projektach narzędziach cyfrowych lub wytworzonym oprogramowaniu.

Dokumentacja oraz udostępnienie metod i narzędzi cyfrowych wypracowanych w ramach projektów humanistycznych umożliwią ich ponowne wykorzystanie w badaniach oraz zwiększą ich widoczność w środowisku naukowym.

Baza Projektów nie powstanie jednak bez udziału Kierowników i Wykonawców dotychczas realizowanych projektów cyfrowych. Zespół CKC pracujący nad Bazą przygotował ANKIETĘ, która pozwoli zgromadzić dane o projektach i zbudować pierwsze zasoby wspólnego serwisu. Zachęcamy do jej wypełnienia!

Ankieta i więcej informacji o Bazie