Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Konferencja „Infrastruktura badawcza IDUB” na Wydziale Fizyki

Kategoria: I.4.1, I.4.2, Rezultaty, Wydarzenia

Badacze różnych dziedzin nauk przyrodniczych w dniu 27 lutego 2023 r. wzięli udział w konferencji „Infrastruktura badawcza IDUB”, aby poznać możliwości wybranej aparatury na Wydziale Fizyki UW.

Głównym celem wydarzenia było przedstawienie możliwości, jakie stwarza infrastruktura badawcza na Wydziale Fizyki, w tym sfinansowana przez Program „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”. Goście uzyskali informacje o możliwości pozyskania funduszy na zakupy oraz wytworzenie nowej aparatury, rozwijanie istniejących laboratoriów, a także zatrudnianie operatorów specjalistycznego sprzętu. Środki przyznawane są w drodze konkursów. Zgodnie z ich zasadami aparatura badawcza jest dostępna nie tylko dla zespołu badawczego, który wnioskował o jego zakup. Mogą z niej korzystać – na zasadach uzgodnionych z kierownikami projektów infrastrukturalnych – również inne grupy badawcze UW, a także użytkownicy zewnętrzni.

Szczegółowa relacja z konferencji