Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

II.2.3. Wsparcie procesu relokacji pracowników z zagranicy poprzez wprowadzenie rozwiązań ułatwiających wdrożenie nowego pracownika z zagranicy do pracy na UW i przygotowanie do pobytu w Polsce

Działanie skierowane jest do szeroko pojętej grupy badaczy i dydaktyków przyjeżdżających na UW z zagranicy.

Głównym celem działania jest stworzenie systemu wsparcia pracowników przyjeżdżających na UW z zagranicy. Jednym z podstawowych działań będzie wyposażenie pracowników z zagranicy rozpoczynających pracę na UW w wiedzę i kompetencje ułatwiające orientację i funkcjonowanie na UW, w szczególności na temat: struktury i organizacji Uniwersytetu; obowiązków i przysługujących praw, otoczenia społeczno-prawnego UW poprzez organizację szkoleń, a także przygotowanie materiałów informacyjnych.

Planowane są także dedykowane kursy języka polskiego oraz wprowadzenie do polskiej kultury.

Ponadto, działanie ma na celu ułatwienie organizacji przyjazdu i pobytu w Polsce, usprawnienie komunikacji między pracownikami zagranicznymi i polskimi oraz stworzenie sieci współpracy.