Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

II.2.4. Wsparcie procesu relokacji pracowników z zagranicy poprzez przygotowanie społeczności akademickiej UW oraz infrastruktury administracyjnej do przyjmowania pracowników z zagranicy

Głównym celem działania jest stworzenie bardziej dostępnego i przyjaznego środowiska dla pracowników przyjeżdżających na UW z zagranicy.

Pierwszym etapem będzie analiza danych na temat badaczy, dydaktyków i innych osób przyjeżdżających na UW z zagranicy, a następnie opracowanie narzędzia do rejestracji pracowników i gości, co pomoże w lepszym przygotowaniu wsparcia.

Działanie ma na celu między innymi usunięcie barier językowych w przestrzeni UW, a także rozwój wrażliwości kulturowej pracowników UW oraz podniesienie ich kompetencji językowych poprzez organizację kursów i szkoleń.

Istotne będzie także usprawnienie komunikacji między biurami i pracownikami zajmującymi się przyjmowaniem i zatrudnianiem cudzoziemców, a także stworzenie sieci współpracy w celu wpracowania wspólnych rozwiązań oraz bazy dobrych praktyk. Jednym z rezultatów powinna być również optymalizacja procedur związanych z zatrudnianiem pracowników z zagranicy.