Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

IV.1.3. „Od diamentowego grantu do grantu ERC” – tworzenie indywidualnych planów rozwoju ścieżki kariery naukowej

Celem działania jest zapewnienie zindywidualizowanego podejścia do rozwoju kariery studentów, doktorantów i pracowników naukowych na UW. Kluczowe jest umożliwienie harmonijnego przebiegu kariery, w tym zapewnienie profesjonalnej pomocy w jak najlepszym zaplanowaniu ich indywidualnych ścieżek. W ramach działania zatrudnieni zostaną doradcy ds. rozwoju ścieżki kariery naukowej, którzy pomogą badaczom zidentyfikować brakujące lub wymagające wzmocnienia kompetencje, doradzą w zakresie instrumentów finansowania działalności naukowej, czy też przygotują Indywidualny Plan Rozwoju Ścieżki Kariery Naukowej, z uwzględnieniem wymogów stawianych kandydatom na stypendystów IF MSCA oraz granty ERC.

W ramach tego działania będzie również możliwe uzyskanie wsparcia na zatrudnienie pracowników o unikatowych umiejętnościach, których celem będzie wspieranie doktorantów i pracowników naukowych w zakresie publikowania w prestiżowych czasopismach i wydawnictwach naukowych.

Zasady przyznawania środków

  • planowany termin rozpoczęcia naboru: 2. kwartał 2022
  • planowane są dwa konkursy w ramach tego działania rocznie