Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Minigranty dla międzyuczelnianych zespołów naukowych w ramach partnerstw strategicznych

Kategoria: II.1.1, Nabory wniosków

Zespoły badaczy z uczelni sojuszu 4EU+ mogą ubiegać się o minigranty na inicjatywy naukowe w ramach flagshipu 2 „Europa w zmieniającym się świecie: zrozumienie społeczeństw, gospodarek, kultur i języków” oraz te, które uwzględniają kwestie związane ze społecznymi, gospodarczymi i kulturowymi konsekwencjami pandemii COVID-19. Minigranty będą finansowane z „Inicjatywy doskonałości”. Wnioski należy składać do 15 lipca.

Członkowie społeczności akademickiej UW – naukowcy, doktoranci i studenci mogą być częścią międzyuczelnianych zespołów badawczych, które będą ubiegać się o uniwersyteckie minigranty na realizację wspólnych projektów w obszarze flagowym 2. Oprócz przedstawicieli UW w zespołach muszą być również reprezentanci co najmniej dwóch innych uczelni członkowskich sojuszu 4EU+.

Z minigrantu – o maksymalnej wysokości 10 tys. euro – można sfinansować m.in. badania wstępne lub pilotażowe, kwerendy, dostęp do infrastruktury badaczej czy korektę językową.

Projekty mają być zgodne z misją 4EU+, tematyką flagshipu 2, uwzględniające aktualne wyzwania dla Europy i świata, np. kryzys migracyjny, kwestie starzejących się społeczeństw, korzystanie z Big Data i skutki pandemii COVID-19.

W ramach jednego wspólnego wniosku można ubiegać się o jeden minigrant. Okres finansowania to maksymalnie 12 miesięcy. Elektroniczny formularz wniosku zostanie udostępniony do 19 czerwca.

Termin przesyłania wniosków upływa 15 lipca. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 3 sierpnia.

Szczegółowe zasady przyznawania minigrantów