Nowe Idee – zapowiedź pilotażowych konkursów w ramach Programu IDUB

Kategoria: Nowe Idee

Do końca lutego 2021 r. planowane jest ogłoszenie pierwszych pilotażowych konkursów pod wspólną nazwą Nowe Idee.

„Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” (IDUB) to program, który daje Uniwersytetowi Warszawskiemu możliwość podniesienia poziomu jakości działalności naukowej i poziomu jakości kształcenia, oraz, w konsekwencji, podniesienia międzynarodowego znaczenia działalności Uczelni.

Konkursy „Nowe Idee” będą organizowane przez Priorytetowe Obszary Badawcze (POB) i adresowane do pracowników Uniwersytetu Warszawskiego, zaliczanych do liczby N, którzy planują realizację przedsięwzięć badawczych wpisujących się w tematykę POB w Programie IDUB. Każdy projekt musi przyczyniać się do realizacji celów oraz wskaźników Programu. Przewiduje się organizację pięciu konkursów odpowiadających poszczególnym POB.

Planowana pula środków w pierwszej edycji konkursu wynosi łącznie ok. 3 mln zł. Przewidywana minimalna wartość projektu to 30 tys. zł. Okres realizacji projektów badawczych to maksymalnie 24 miesiące. Projekty będą podlegały rozliczeniu finansowemu oraz merytorycznemu.

Szczegółowe informacje o konkursach oraz dokumentacja konkursowa zostaną zamieszczone na stronie: