Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Powstaje zespół naukowy badający gospodarkę o obiegu zamkniętym

Kategoria: I.3.4, Nabory wniosków

Rozpoczął się nabór na kierownika projektu badawczego w ramach Działania I.3.4, którego zadaniem będzie stworzenie nowego, interdyscyplinarnego zespołu naukowego prowadzącego badania o przełomowym charakterze, w obszarze badawczym „Gospodarka o obiegu zamkniętym – magazynowanie energii”.

Kierownikiem projektu badawczego (liderem) zatrudnionym w ramach Działania I.3.4 „Stworzenie trzech zespołów naukowych inicjujących powstanie sieci prowadzących badania z zakresu chorób cywilizacyjnych, nowych typów zanieczyszczeń środowiska oraz gospodarki o obiegu zamkniętym” może być osoba, posiadająca co najmniej stopień doktora, która stworzy nowy zespół badawczy. Kandydaci nie mogą być zatrudnieni na Uniwersytecie Warszawskim, z wyjątkiem osób zatrudnionych na Uniwersytecie Warszawskim nie dłużej niż 1 rok po powrocie do Polski z długoterminowego naukowego stażu zagranicznego (trwającego minimum 12 miesięcy) lub osób realizujących na Uniwersytecie Warszawskim granty powrotowe (np. Polskie Powroty NAWA czy Homing Plus FNP).

Do zadań nowoutworzonego zespołu będzie należało:

  • projektowanie i prototypowanie elektrochemicznych magazynów energii;
  • badanie biologicznych aspektów wytwarzania i magazynowania energii;
  • badanie fizycznych podstaw procesów zachodzących w nowoczesnych materiałach elektrodowych.

Planowany termin zatrudnienia, to I połowa 2021 r.

Zasady konkursu