Radiogenomika – nowy kierunek studiów na UW

Kategoria: III.2.3, Rezultaty

W roku akademickim 2021/2022 na UW uruchomionych zostanie kilka, nowych kierunków studiów, w tym „Radiogenomika” w ramach Działania III.2.3 „Uruchomienie nowego kierunku studiów II MU – „Radiogenomika” w ramach edukacji opartej na badaniach w POB 1”.

Kierunek ten realizowany będzie Wydziale Chemii. Powstał on w odpowiedzi na rosnącą potrzebę kształcenia ekspertów o interdyscyplinarnych umiejętnościach z pogranicza nauk ścisłych, medycyny i farmacji. Program studiów obejmie zagadnienia z zakresu chemii jądrowej, obrazowania i modelowania molekularnego czy genomiki, w tym badań genetycznych, określania podłoża genetycznego różnych chorób, zasad prowadzenia badań w fazie przedklinicznej i klinicznej.

Korzyścią dla studentów z wybrania tego kierunku będzie możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego podczas obowiązkowych praktyk u współpracujących partnerów gospodarczych z sektora firm biotechnologicznych, farmaceutycznych czy diagnostycznych.