Wydział Archeologii reaktywował blog Archeowieści.pl

Kategoria: III.3.2, Rezultaty

Popularyzować archeologię rzetelnie, ale jednocześnie lekko i zrozumiale zamierzają pracownicy Wydziału Archeologii, którzy postanowili reaktywować blog archeowiesci.pl

Blog archeowiesci.pl założył w czerwcu 2006 r. Wojciech Pastuszka. Strona przez 10 lat była jednym z najbardziej poczytnych źródeł informacji nt. archeologii w sieci. Po długiej przerwie w funkcjonowaniu pieczę nad jego dalszym losem przejął Wydział Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Projekt reaktywacji bloga uzyskał wsparcie finansowe w ramach Działania III.3.2 „Promocja badań naukowych”. O środki ubiegał się pomysłodawca odtworzenia archeowiesci.pl dr hab. Arkadiusz Sołtysiak. Z uwagi na jego zainteresowania badawcze na blogu pojawiać się będą również materiały promujące badania bioarcheologiczne na Bliskim Wschodzie.

Na blogu ukazały się już pierwsze wpisy.