Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Granty na rozwój, dostosowanie i umiędzynarodowienie periodyków wydawanych na UW

Kategoria: I.2.1, Nabory wniosków

Zwiększenie międzynarodowego zasięgu periodyków wydawanych na UW, a co za tym idzie – wpływu ukazujących się w nich tekstów na naukę światową – jest planowanym efektem dofinansowania wniosków w naborze, który rozpocznie się 1.10.2022.

Jednym z celów Działania I.2.1 „Poprawa zdolności publikacyjnych” jest rozwój, dostosowanie i umiędzynarodowienie obecnie wydawanych na uniwersytecie periodyków. Projekt zakłada również wybór czasopism z potencjałem rozwojowym (m.in. otwartość redakcji), które nawiązałyby współpracę z wiodącym zagranicznym wydawcą w celu poprawy jakości redakcyjno-merytorycznej i opieki mentorskiej, a docelowo indeksacji w wiodących bazach.

Projekt zakłada rozwój wszystkich czasopism naukowych UW poprzez dostosowanie ich do standardów międzynarodowych (COPE, etyka, polityka wydawnicza, umiędzynarodowienie itp.) by zwiększyć ich szanse na dostanie się do międzynarodowych baz indeksujących, a co za tym idzie zwiększyć wydolność publikacyjną pracowników uniwersytetu poprzez dostarczenie wysokiej jakości źródła do publikacji.

Zasady konkursu