Wyniki 3. edycji minigrantów dla międzyuczelnianych zespołów naukowych w ramach partnerstw strategicznych

Kategoria: II.1.1, Rezultaty

Trzy projekty na łączną kwotę 127 832,16 zł uzyskały dofinansowanie projektów na wzmocnienie współpracy naukowej pomiędzy Uniwersytetem Warszawskim a pozostałymi uczelniami członkowskimi Sojuszu 4EU+.

Nagrodzone zespoły zrealizują wspólnie z Uniwersytetem Karola w Pradze, Uniwersytetem w Heidelbergu, Uniwersytetem w Kopenhadze, Uniwersytetem w Mediolanie oraz Uniwersytetem Sorbońskim projekty badawcze w czterech obszarach flagowych Sojuszu. Zakładanymi rezultatami będzie opracowanie założeń badawczych wniosku projektowego, który zostanie wspólnie złożony w konkursie na granty finansowane lub współfinansowane ze źródeł zewnętrznych (krajowych lub zagranicznych, w tym ze środków UE) w celu umożliwienia kontynuacji i rozwoju współpracy badawczej.