Warsztaty z analizy dyskursu

Kategoria: I.3.3, Szkolenia

Zapraszamy na prowadzone przez prof. Dariusza Galasińskiego z Uniwersytetu Wrocławskiego warsztaty „Masterclass in Discourse Analysis” z analizy dyskursu, które odbędą się 21.03.2023.

Organizowane przez Centrum Doskonałości w Naukach Społecznych warsztaty poświęcone będą głównym założeniom konstrukcjonistycznego podejścia do języka/dyskursu, a w szczególności głównym założeniom perspektywy Critical Discourse Studies. Po sesji o charakterze wykładu nastąpi sesja bardziej interaktywna, w której omówione zostaną trzy główne funkcje języka (zgodnie z lingwistyką Hallidaya): ideacyjną, interpersonalną i tekstową. Za przykłady posłużą teksty z różnych kontekstów, od politycznego po medyczny. Na koniec omówiony zostanie wizualny komponent krytycznej analizy dyskursu, socjosemiotycznej analizy multimodalnej zaproponowanej przez Kressa i van Leeuwena.

Warsztaty „Masterclass in Discourse Analysis” odbędą się 21.03.2023, w godz. 10.00-14.30 w siedzibie Centrum Doskonałości w Naukach Społecznych w BUW (2 piętro, pok. 2.90).

Formularz do rejestracji, szczegółowy plan warsztatów i informacje o prowadzącym dostępne są pod linkiem

Rejestracja otwarta będzie do 15.03.2023. (Liczba miejsc jest ograniczona i o przyjęciu na warsztaty decydująca będzie kolejność zgłoszeń.)