Spotkanie z Ekonomią. Wykłady dla uczniów szkół średnich

Kategoria: III.3.2, Rezultaty

Dlaczego miasta są tam, gdzie są? Czy sztuczna inteligencja przydaje się w strategiach inwestycyjnych? Jak wycenić statystyczne zdrowie i życie ludzkie? Jak sprawić, by Transformacja była Sprawiedliwa, wykorzystując narzędzia mikroekonometryczne?

Na te i inne pytania uzyskali odpowiedzi uczniowie szkół średnich, którzy wzięli udział w „Spotkaniu z Ekonomią”, czyli wykładach poświęconych najnowszym badaniom naukowym w dziedzinie ekonomii, prowadzonym na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Programu IDUB w Działaniu III.3.2 „Promocja badań naukowych”. Patronat nad wydarzeniem objęło Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego.