Konferencja „Beyond resilence: How European higher education is preparing for the future”

Kategoria: II.4.1, Wydarzenia

Między 3 a 5 lipca odbędzie się konferencja pt. „Beyond resilence: How European higher education is preparing for the future” organizowana we współpracy z Times Higher Education w ramach serii „THE Europe Universities Summit 2023”.

Wydarzenie ma charakter międzynarodowy i będzie poświęcone zagadnieniom takim jak:

• doskonałość naukowa i międzynarodowa widoczność uczelni,
  • zrównoważony rozwój uczelni w dobie kryzysu klimatycznego, oraz
  • rola uczelni w procesie odbudowy gospodarczej i społecznej Ukrainy.

W trakcie trzech dni zaplanowano przeszło 30 sesji panelowych, w ramach których wystąpią przedstawiciele świata nauki i biznesu z Polski i ze Świata. W szczególności podczas tzw. okrągłego stołu rektorów, jednej z głównych sesji wydarzenia, prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW, omówi kwestie m.in. połączonych inicjatyw europejskich uczelni w celu utworzenia w Europie wiodącej i konkurencyjnej strefy dla szkolnictwa wyższego z całego świata. W trakcie debaty poruszony zostanie też temat współpracy krajów Europy Wschodniej i Zachodniej, a także współpraca ponad podziałami ekonomicznymi, społecznymi i politycznymi.

Współorganizatorem i gospodarzem wydarzenia jest Uniwersytet Warszawski.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie: https://www.timeshighered-events.com/europe-universities-summit-2023