Ekonomiści z UW sprawdzają, ile oszczędzamy dzięki drzewom w miastach

Kategoria: III.3.2, Rezultaty

Drzewa świadczą szereg korzyści dla mieszkańców miast. Nazywa się je usługami ekosystemowymi drzew. Zespół ekonomistów z Uniwersytetu Warszawskiego na bazie nowatorskiej metodyki opracowanej przez dr. Zbigniewa Szkopa podczas swojego stażu badawczego w Stanach Zjednoczonych sprawdza, jaka jest ich wartość.

Dr Zbigniew Szkop opracował technikę wyceny usług ekosystemowych, jakie przynoszą drzewa rosnące w miastach. Jest także autorem aplikacji – kalkulatora obliczającego wartość miejskich drzew – która sprawdza się podczas prowadzenia zajęć dla uczniów.

Wyniki pracy badawczej dra Szkopa prezentuje film i artykuł przygotowane w ramach realizacji projektu w ramach Działania III.3.2 „Promocja badań naukowych”.