[aktualizacja] Wykład otwarty dla społeczności UW w ramach wizyty mentoringowej: dr Ralph Weir (University of Lincoln)

Kategoria: I.1.1/IV.1.1, Wydarzenia

W ramach dofinansowania z Programu Mentor (Działanie I.1.1/IV.1.1) wykład pt. „Science and the Soul” wygłosi dr Ralph Weir z University of Lincoln.

Wykład transmitowany będzie na żywo poprzez platformę ZOOM:

Identyfikator spotkania: 965 6011 3453
Kod dostępu: 983966

Pytaniem przewodnim referatu będzie, co kulturowo i naukowo poinformowana osoba powinna myśleć o idei duszy? Dr Weir omówi powszechnie spotykane błędne przekonania na ten temat oraz zastanowi się, dlaczego idea duszy wywołuje tak silną wrogość w dzisiejszym środowisku intelektualnym. Na zakończenie wyjaśni, dlaczego uważa, że idea duszy powinna pozostać.

Dr Ralph Stefan Weir jest wykładowcą filozofii na Uniwersytecie w Lincoln oraz członkiem stowarzyszonym Wydziału Teologii i Religii na Uniwersytecie Oksfordzkim. Jest autorem książki The Mind-Body Problem and Metaphysics: An Argument from Consciousness to Mental Substance (Routledge 2023).

Wykład na zaproszenie Zakładu Filozofii Kultury Wydziału Filozofii UW odbędzie się 15.11.2023 o godzinie 16:45 w Auli Ossowskiej Wydziału Filozofii.