Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

I.1.2. Doskonali naukowcy dla doskonałości naukowej

Działanie ma na celu budowanie zdolności do prowadzenia wysokiej jakości badań w obszarze rosnącej mobilności, wielowymiarowych nierówności, kryzysu demograficznego lub transformacji cyfrowej poprzez utworzenie zespołu doskonałych młodych naukowców operujących w dziedzinie nauk społecznych z wysokiej jakości doświadczeniem naukowym. Cel zostanie osiągnięty m.in. poprzez utworzenie Zespołu „Rising Stars”, który będzie prowadzony przez doświadczonego naukowca („Red Giant”) o wysokiej zdolności do stymulowania działań badawczych i zarządzania małymi zespołami. Naukowcy uzyskają dostęp do całej infrastruktury naukowej i pozanaukowej z Uniwersytetu Warszawskiego (Biblioteka Uniwersytecka z pełnym dostępem do jej zasobów, dedykowane wsparcie IT, w tym specjalne życzenia dotyczące urządzeń i usług, świadczeń socjalnych i dostępu do wysokiej jakości zakwaterowania), budżet na konferencje i wyjazdy międzynarodowe oraz doradztwo osobiste świadczone przez biuro CESS. Lider zespołu zostanie wybrany na zasadach konkursowych i zatrudniony na stanowisku z relatywnie wysokim wynagrodzeniem z elementem motywacyjnym (premia za wyniki naukowe członków zespołu). Po trzech latach nastąpi ocena lidera zespołu. W przypadku pozytywnej rekomendacji umowa zostanie przedłużona o kolejne 3 lata. Członkowie zespołu zostaną wybrani na podstawie otwartego konkursu. Zyskają dodatkowe wsparcie finansowe i organizacyjne, aby w pełni korzystać ze dostępnych zasobów UW.

Działanie stanowi inwestycję w szanse na przełomowe odkrycia poprzez wszechstronne wspieranie rozwoju naukowców – „lokomotyw”, podnoszenie ich zdolności publikacyjnej i wdrożeniowej. Model zarządzania zespołem będzie inspirowany modelem stosowanym w niektórych Instytutach Maxa Plancka z Niemiec (tj. wysokie wynagrodzenie, swoboda wyboru sposobu rozwoju kariery, komfortowe środowisko pracy, szczególny nacisk na ducha zespołu i osobiste relacje, wysokie oczekiwania z uprzejmymi zachętami).

Oferty pracy

Identyfikatory ogłoszeniaStanowiskoNazwa jednostkiTermin składania dokumentówDokumenty
UW/IDUB/2023/26profesorWydział „Artes Liberales”15.02.2024Treść ogłoszenia
UW/IDUB/2023/29asystent (badawczy)Ośrodek Badań nad Migracjami30.11.2023Treść ogłoszenia,
Wyniki
UW/IDUB/2023/28adiunkt (badawczy)Ośrodek Badań nad Migracjami30.11.2023Treść ogłoszenia,
Wyniki
UW/IDUB/2022/46adiunkt (badawczy)Ośrodek Badań nad Migracjami08.03.2023Treść ogłoszenia,
Wyniki
UW/IDUB/2021/27adiunkt (badawczy)Ośrodek Badań nad Migracjami29.10.2021
15.10.2021
Treść ogłoszenia,
Zasady konkursu