Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

I.1.4/IV.2.1. Wdrożenie programu finansowania projektów składanych w konkursach o Stypendia Indywidualne Wyjazdowe MSCA w ramach inicjatywy KE „Seal of Excellence”

Wdrożenie Działania I.1.4 zapewni realizację projektów badawczych docenionych pod względem merytorycznym przez niezależnych ekspertów, wybranych przez Komisję Europejską, w ramach konkursu na Stypendia Indywidualne Marii Skłodowskiej-Curie w Programie Horyzont 2020 (MSCA-IF-2020), a w przyszłości w programie Horyzont Europa.
Uniwersytet Warszawski realizując to Działanie wspiera projekty badawcze, które uzyskały w ramach międzynarodowej procedury oceny wniosków co najmniej 85% maksymalnej liczby punktów, określonej w warunkach konkursu, oraz tzw. „Pieczęć Doskonałości” (Seal of Excellence (SoE)), a które nie zostały sfinansowane z budżetu Programu Horyzont 2020 z braku środków.

W bieżącym konkursie IDUB o przyznanie środków na realizację swoich projektów badawczych, będą mogli ubiegać się naukowcy z UW, którzy otrzymali z Komisji Europejskiej Seal of Excellence w ramach konkursu MSCA-IF-2020 zamkniętego 9 września 2020 roku. Ze środków IDUB planuje się sfinansowane do trzech takich projektów rocznie.

W razie niewykorzystania zakładanego limitu wsparcia mobilności wyjazdowej pracowników naukowych UW w ramach Działania I.1.4 w danym roku, dofinansowanie może zostać przyznane na realizację projektu badawczego naukowca z zagranicy na Uniwersytecie Warszawskim (mobilność przyjazdowa), który otrzymał SoE w konkursie MSCA-IF-2020, o ile bezskutecznie ubiegał się o przyznanie takiego wparcia przez NAWA w ramach konkursu w Programie im. Stanisława Ulama – Seal of Excellence.

Zasady konkursu wdrażającego finansowanie projektów składanych w konkursach Programu Horyzont 2020 o Stypendia Indywidualne Wyjazdowe MSCA w ramach inicjatywy Komisji Europejskiej „Seal of Excellence”

Treść dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników. Prosimy zaloguj się...