Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Laureaci konkursu na indywidualne stypendia wyjazdowe MSCA w ramach inicjatywy Komisji Europejskiej „Seal of Excellence”

Kategoria: I.1.4/IV.2.1, Rezultaty

Kierownik Programu IDUB na podstawie rekomendacji Komisji Konkursowej przyznał środki z Działania I.1.4/IV.2.1, o łącznej wysokości ponad 1,6 mln zł, na realizację dwój projektów badawczych wysoko ocenionych przez Komisję Europejską w ramach konkursu na Stypendia Indywidualne Marii Skłodowskiej-Curie w Programie Horyzont 2020 (MSCA-IF-2020).

Przyznane środki przeznaczone zostaną na realizację następujących projektów badawczych:

  1. Representation of a Priest in Russian Nineteenth-century Literature and Its European Context: RePri, w zagranicznym ośrodku naukowym – Universidad Complutense de Madrid, Hiszpania, przez dr hab. Martę Łukaszewicz z Wydziału Lingwistyki Stosowanej, (dofinansowanie w kwocie 718 238,50 zł);
  2. Bookshops and Networks of Social Engagement: BOOKNET, w zagranicznym ośrodku naukowym – The University of Reading, Wielka Brytania, przez dr. Matthew Chambersa z Instytutu Ameryk i Europy (dofinansowanie w kwocie 955 629,55 zł).

Dzięki temu wsparte zostaną projekty badawcze, które uzyskały w ramach międzynarodowej procedury oceny wniosków w konkursie MSCA-IF-2020 co najmniej 85% maksymalnej liczby punktów oraz tzw. „Pieczęć Doskonałości” (Seal of Excellence (SoE)), a które nie zostały sfinansowane z budżetu Programu Horyzont 2020 z braku środków.

Wyniki konkursu