Spotkanie popularyzujące badania grupy „Gender and Sexuality”

Kategoria: III.3.2, Rezultaty

Spotkanie on-line popularyzujące badania pt. „Oswoić Gender: Naukowy aktywizm, innowacyjne badania i feministyczna dydaktyka” odbędzie się 2.03.2022 o godz. 17:30.

Rozmowę z członkiniami Pracowni: dr Karoliną Krasuską, dr Ludmiłą Janion, mgr Aleksandrą Kamińską, dr Agnieszką Kotwasińską, dr Anną Kurowicką, dr Natalią Pamułą i dr Martą Usiekniewicz poprowadzi Anna Piekutowska – socjolożka, dziennikarka TOK FM. W TOK FM prowadzi „Niedzielny Poranek Radia TOK FM”, „Biuletyn Rewolucyjny” i „Szkoda czasu na złe seriale”.

Pracownia Gender/Sexuality powstała w 2016, aby umożliwić współpracę między studentkami studiów magisterskich OSA i doktorantkami afiliowanymi w Ośrodku Studiów Amerykańskich. Pod kierownictwem dr Karoliny Krasuskiej Pracownia zorganizowała liczne seminaria poświęcone różnym praktykom i metodologiom badawczym w kulturoznawstwie i amerykanistyce. Tematy poruszane na seminariach to m.in. studia nad niepełnosprawnością, studia nad dziewczyńskością, widmontologia, nienormatywność płciowa w Polsce, płeć kulturowa a militaryzm, kobiecy reportaż wojenny, pragnienia queer w amerykańskiej prozie spekulatywnej. Od 2016 Pracownia gościła m.in. prof. Andreę Peto, prof. Mary Ann Doane, prof. Jacka Halberstama, prof. Ann Cvetkovitch. Członkinie prowadzą w Ośrodku Studiów Amerykańskich i na UW kursy tematyce genderowej, a także zespołowo zajmują się tłumaczeniem i opracowaniem monografii Judith Butler „W materii ciał: o dyskursywnych granicach «płci»”.

Podcast „Oswoić gender”, który dostał w 2021 r. dofinansowanie w ramach Działania III.3.2, popularyzuje badania Pracowni oraz innych badaczy i badaczek OSA UW.

Szczegóły na profilu facebook