Laboratorium Badań Wytrzymałościowych Skał Wydziału Geologii z akredytacją PCA

Kategoria: I.4.1, Rezultaty

Polskie Centrum Akredytacji przekazało w dniu 31.01.2023 r. informację, że biorąc pod uwagę bardzo wysoką ocenę kompetencji merytorycznych oraz spełnienie wszystkich wymogów formalnych stawianych przed laboratoriami akredytowanymi, bez żadnych zastrzeżeń przyznano akredytację Laboratorium Badań Wytrzymałościowych Skał z Wydziału Geologii dla trzech zgłoszonych metodyk badawczych.

Zespół oceniający podkreślał bardzo wysokie kompetencje personelu i duże doświadczenie w prowadzeniu badań. Dodatkowo, zespół oceniający podkreślił bardzo dobrze opracowaną procedurę postępowania z materiałem skalnym do badań. Zgodnie z decyzją Komitetu ds. Akredytacji PCA, od dnia 31 stycznia br. laboratorium jako akredytowany podmiot, może stosować symbol Polskiego Centrum Akredytacji i sygnatariuszy wielostronnych porozumień ILAC MRA.

Uzyskany status laboratorium akredytowanego jest rezultatem realizacji projektu dotyczącego utworzenia nowych akredytowanych laboratoriów badawczych na UW poprzez wdrożenie systemu zarządzania jakością zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 trwale zwiększających potencjał badawczy Uniwersytetu Warszawskiego w ramach działania I.4.1 „Wzmocnienie potencjału Core Facility na Kampusie Ochota” w ramach Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”.