Inauguracja programu szkoleniowego dla promotorów doktoratów na UW

Kategoria: V.3.1, Wydarzenia

14.04.2023 w Sali Senatu w Pałacu Kazimierzowskim odbyła się uroczystość inauguracji programu szkoleniowego dla promotorów i promotorek rozpraw doktorskich prowadzonych w szkołach doktorskich Uniwersytetu Warszawskiego.

Program szkoleniowy jest skierowany do nauczycieli akademickich zatrudnionych na UW, którzy podjęli się opieki nad doktorantami przygotowującymi rozprawy doktorskie w szkołach doktorskich Uniwersytetu. Pomysłodawcami inicjatywy są dyrektorzy szkół, a jej realizacja odbywa się we współpracy z Sekcją ds. rozwoju kompetencji nauczycieli akademickich Biura Spraw Pracowniczych UW ze środków Działania V.3.1 „Rozwój kompetencji pracowników UW” Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”.

Pierwsza edycja programu ma charakter pilotażowy i będzie realizowana od kwietnia do września 2023 roku. Jej tematyka będzie się koncentrować głównie na:

• zagadnieniach formalno-prawnych i organizacyjnych dotyczących procesu powstawania rozprawy doktorskiej i nadawania stopnia doktora;
  • kształtowaniu współpracy z doktorantem i doktorantką oraz efektywnej komunikacji;
  • potrzebach wynikających z dyscypliny naukowej (w tym interdyscyplinarności rozpraw doktorskich).

Szkolenie składa się z programu podstawowego oraz oferty uzupełniającej, do której zostały włączone szkolenia dostępne dla wszystkich nauczycieli akademickich UW.

Pełna relacja z uroczystości »