Warsztaty „Transforming research ideas into scientific output: examples from across the social sciences”

Kategoria: I.3.3, Szkolenia

Zapraszamy na masterclass „Transforming research ideas into scientific output: examples from across the social sciences”, które dla Centrum Doskonałości w Naukach Społecznych poprowadzi prof. Oded Stark.

Masterclass, mają na celu przedstawienie różnych metod przekształcania koncepcji naukowych w naukach społecznych na rezultaty badawcze. Podczas kursu idee z obszaru ekonomii, socjologii, psychologii, geografii i nauk politycznych oraz perspektywy wynikające z przenikania się tych dyscyplin zostaną zidentyfikowane, zdefiniowane, wyartykułowane i rozwinięte w teksty naukowe (odpowiedniki artykułów naukowych).

Aby zapoznać się z podstawowymi i pomocniczymi lekturami, prosimy o zapoznanie się z publikacjami na poniższej stronie: Oded Stark homepage (aau.at) » Publikacje

Data i godzina:

Masterclass są trzydniowe i obejmują spotkania w następujących terminach:

• 14:00 – 16:00 poniedziałek, 16 października, 2023;
  • 14:00 – 16:00 środa, 18 października, 2023;
  • 14:00 – 16:00 piątek, 20 października, 2023.

Lokalizacja:

Pokój A 409, IV piętro, Wydział Nauk Ekonomicznych, ul. Długa 44/50, Warszawa

Prelegent:

Oded Stark jest profesorem zwyczajnym w Center for Development Research na Uniwersytecie w Bonn oraz na Uniwersytecie Warszawskim. Publikował prace w obszarze stosowanej teorii mikroekonomii, ekonomii rozwoju, ekonomii populacji, ekonomii migracji, ekonomii pracy, ekonomii ewolucyjnej, ekonomii miejskiej, ekonomii regionalnej, ekonomii dobrobytu, zachowań związanych z podejmowaniem ryzyka i teorii firmy. Jest autorem uznanych przez krytyków książek The Migration of Labor (Oxford i Cambridge, MA: Blackwell 1991 i 1993) oraz Altruism and Beyond, An Economic Analysis of Transfers and Exchanges Within Families and Groups (Cambridge: Cambridge University Press 1995 i 1999), a także współredaktorem Handbook of Population and Family Economics (w Handbooks in Economics; Amsterdam: North-Holland 1997 i Pekin: Economic Science Press 2004). Według stanu na sierpień 2023 r. Oded Stark jest doktorem honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego, laureatem Nagrody Humboldta, laureatem Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (Polska) za całokształt twórczości oraz profesorem nauk ekonomicznych (Polska).

Rejestracja:

Formularz rejestracyjny i szczegółowy program masterclass dostępne są pod tym linkiem (spotkania będą prowadzone w języku angielskim): https://forms.gle/NpGDtjqBjjp6dtTc9.

Rejestracja otwarta jest do piątku, 6 października.