II edycja Akademii Rozwoju Kompetencji Liderów Nauki

Kategoria: I.2.3, Szkolenia, V.3.5

Miło nam poinformować, że od września 2023 r. rozpocznie się II edycja Akademii Rozwoju Kompetencji Liderów Nauki. Akademia jest finansowana ze środków IDUB w ramach Działania V.3.5 „Program rozwoju i doskonalenia kompetencji »miękkich« naukowców” we współpracy z Działaniem I.2.3 „Zabezpieczenie na działalność patentową i publikacyjną”.

Szkolenia kierowane są do osób posiadających minimum tytuł doktora, zatrudnionych na podstawie umowy o pracę lub aktu mianowania w UW w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych, badawczych oraz badawczo-technicznych na

• Wydziale Biologii,
  • Wydziale Chemii,
  • Wydziale Geologii,
  • Wydziale Fizyki

lub w

• Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych,
  • Centrum Nowych Technologii,
  • Środowiskowym Laboratorium Ciężkich Jonów.

W ramach Akademii, do końca roku 2024, zostanie przeprowadzonych 20 szkoleń, które obejmują następującą tematykę:

• efektywność osobista (4 szkolenia),
  • techniki radzenia sobie ze stresem (4 szkolenia),
  • asertywna komunikacja (2 szkolenia),
  • rekrutacja i selekcja pracowników (1 szkolenie),
  • profesjonalne wystąpienia publiczne (2 szkolenia),
  • prowadzenie efektywnych spotkań (1 szkolenie),
  • przywództwo i motywowanie pracowników (3 szkolenia),
  • delegowanie zadań i monitorowanie pracy (3 szkolenia).

Celem szkoleń jest rozwój kompetencji miękkich naukowców zatrudnionych na Uniwersytecie Warszawskim.

Każde szkolenie będzie składało się z sesji grupowej oraz sesji indywidualnych lub sesji prowadzonych w grupach 5-osobowych (rekrutacja i selekcja pracowników oraz prowadzenie efektywnych spotkań). Zajęcia będą nastawione na praktyczne aspekty omawianych tematów i pracę nad konkretnymi przykładami (szczególnie podczas sesji indywidualnych). W każdym szkoleniu będzie mogło wziąć udział maksymalnie 10 osób.

Szkolenia w ramach Akademii będzie poprowadziła Joanna Wasilewska – trener z wieloletnim doświadczeniem, zarówno w środowisku biznesowym, jak i naukowym.

Lista szkoleń oraz rejestracja

Szczegółowych informacji na temat szkoleń udziela Łukasz Rodek (Menedżer Nauki POB I): lp.rodek@uw.edu.pl, tel. +48 22 55 41 008.