Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Przedłużony nabór w drugiej edycji konkursu „POB IV dla rodziców – Nowe Idee”

Kategoria: Nabory wniosków, Nowe Idee

Do 23 kwietnia przedłużony został nabór w otwartym konkursie „POB IV dla rodziców – Nowe Idee” na projekty badawcze przeznaczonym dla rodziców powracających do pracy badawczej po przerwach związanych z opieką nad dziećmi.

Konkurs „POB IV dla rodziców” zorganizowany przez IV Priorytetowy Obszar Badawczy „Przekraczanie granic humanistyki” w ramach Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” jest skierowany do osób prowadzących badania w dyscyplinach humanistycznych powracających do pracy po przerwach spowodowanych opieką nad dziećmi.

Problem utrudnionego powrotu do pracy naukowej dotyczy zarówno osób zatrudnionych na UW w ramach umowy o pracę, jak i doktorantek i doktorantów, a skierowanie konkursu również do ojców jest ważnym krokiem na drodze wyrównywania szans kobiet i mężczyzn w nauce poprzez zrównanie ułatwień przysługujących kobietom i mężczyznom, a co za tym idzie, zwiększenie równości płci w łączeniu opieki nad dziećmi z karierą naukową.

Konkurs „POB IV dla rodziców” wpisuje się w działania równościowe podejmowane przez Uniwersytet Warszawski w ramach Planu Równości Płci dla UW, gdzie odpowiada celom drugiemu „Wspomaganie rozwoju karier naukowych kobiet” i czwartemu „Ułatwienie łączenia pracy z życiem rodzinnym”, a także jest odpowiedzią na działania deklarowane w Strategii HR dla Naukowców (HRS4R) w ramach HR Excellence in Research.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w konkursie.

Szczegółowe informacje o konkursie

(Photo by Ioann-Mark Kuznietsov on Unsplash.)