Nowa infrastruktura badawcza UW

Kategoria: I.4.1, I.4.2, Rezultaty

Łącznie 18 projektów dostanie dofinansowanie w ramach konkursów na zakup lub wytworzenie infrastruktury badawczej (oraz wdrożenie jej do użytku) trwale zwiększającej potencjał badawczy Uniwersytetu Warszawskiego.

Dwie komisje konkursowe pracujące w ramach Działań I.4.1 „Wzmocnienie potencjału Core Facility na Kampusie Ochota” oraz I.4.2 „Fundusz odnawiania i rozwoju infrastruktury badawczej”, uwzględniając sugestie złożone w ramach konsultacji ze społecznością UW, oceniły ponad 70 wniosków. Biorąc pod uwagę dużą wartość naukową złożonych projektów oraz ich ogromne znaczenie dla Kampusu Ochota i całego Uniwersytetu Warszawskiego, zdecydowano na zwiększenie budżetu na tę edycję konkursów i wskazanie do dofinansowania większej liczby wniosków niż pierwotnie zakładano.

Ostatecznie do dofinansowania wskazanych zostało:

• 4 wnioski na łączną kwotę prawie 20 mln zł w ramach Działania I.4.1 oraz
  • 14 wniosków na łączną kwotę ponad 4,6 mln zł w ramach Działania I.4.2.

wyniki w ramach Działania I.4.1 wyniki w ramach Działania I.4.2