Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

IV.5.2. Program dla młodych badaczek i dydaktyczek

Projekty w ramach tego działania będą podejmować problem utraty zaangażowania kobiet w toku rozwoju kariery naukowej i dydaktycznej (na najwyższych stanowiska akademickich kobiety stanowią w UW jedynie 1/3 ogółu). Na podstawie diagnozy obecnej sytuacji zostaną stworzone rozwiązania metodologiczne i organizacyjne dla przyszłych programów rozwojowych w UW, tak aby przeciwdziałać zjawisku „marnowania” potencjału badaczek i dydaktyczek na poszczególnych etapach kariery naukowej. Badaczki i dydaktyczki uczestniczące w programie uzyskają wsparcie finansowe w planowaniu i realizacji indywidulanej ścieżki rozwoju zawodowego.

„Program dla młodych Badaczek i Dydaktyczek” jest działaniem uwzględnionym w Planie równości płci dla UW i planie działań równościowych na lata 2020-2023 przyjętym Zarządzeniem Rektora nr 194 z 27 sierpnia 2020 r. (Cel 2: wspomaganie rozwoju karier naukowych kobiet). Jednocześnie działanie zostało uwzględnione w Planie działania związanym z wdrożeniem Strategii HR dla Badaczy w UW (The Human Resources Strategy for Researchers at University of Warsaw) na lata 2022-2027 przygotowanej w związku z przyznaniem Uniwersytetowi Warszawskiemu wyróżnienia HR Excellence in Research.

Konkursy

Aktualne

Zakończone